“प्रचण्ड र माधवकाे स्वार्थले कम्युनिष्ट आन्दाेलन विखण्डन”: नेता रिजाल

नेकपा एमालेका केन्द्रीय पाेलिटव्यूराे सदस्य तथा केन्द्रीय स्कुल विभाग उपप्रमुख ईश्वरी रिजालले माधव र प्रचण्डकाे स्वार्थकाे कारण नेपालमा कम्युनिष्ट अान्दाेलन विखण्डन भएकाे र दक्षिणपन्थी हावी देखिएकाे बताउनुभयाे ।

नेकपा एमाले बाग्मति गाउँपालिकाद्वारा अायाेजित प्रशिक्षण कार्यक्रममा उहाँले स्थानीय निर्वाचनमा नेकपा एमालेकाे सिट संख्या कमि भएता पनि जनमतमा पहिलाे पार्टी भएकाेले संघीय निर्वाचनबाट नै सिट र जनमतमा पहिलाे पार्टी हुने दावि गरे । उहाँले पटक पटक नेपाली काँग्रेस सत्तामा पुगे पनि मुलुक बर्वादी भएकाेले नेकपा एमालेका नेताहरू मनमाेहन र केपी अाेली सरकारकाे ९/९ महिना सरकारकाे सफलतालाई स्मरण गराैँ भन्नुभयाे । नेपाली काँग्रेससंग एक्लै निर्वाचन लड्ने सामर्थ नभएकाे र साहारा खाेज्दै हिँडेकाेले एमालेकाे कार्यकर्ता एकजुट भएर निर्वाचनमा लाग्नुपर्ने बताउनुभयाे ।

कम्युनिष्टहरू अाफैमा अनुशासित हुने भएकाेले अध्ययनशिलता, ग्रहणशिलता, प्रयाेगशिलता र सृजनशिलता हुनुपर्ने बताउँदै सधै अग्रमन र परिवर्तनकारी हुने बताउनु भयाे । केन्द्रीय सदस्य रामेश्वर रानाले पार्टी माथी चाैतर्फी प्रहार भईरहेकाे बेला हरेक कार्यकर्ताले जिम्मेवारबाेधका साथ भूमिका निर्वाह गर्नुपर्ने बताउँदै क्रान्ति सम्पन्न भयाे तर जनताकाे अबस्था नफेरिएकाेले अबकाे कार्यभार समाजबादकाे निर्माणकाे अाधार निर्माण गर्नुपर्ने रहेकाे नेता रानाले बताउनु भयाे । केन्द्रीय सदस्य तथा माननीय सांसद कृष्णप्रसाद दाहालले मुलुककाे अार्थिक जर्जरतालाई अन्त्य गरि विकास, समृद्वि र संघीयतालाई सुदृढ गर्नकाे लागि एमालेले अागामी निर्वाचनमा जित्नुकाे विकल्प नभएकाे बताउनु भयाे । जिल्ला सचिव नवीन सिग्देलले बहुदलीय जनवादकाे मान्यता अनुरूप पार्टी संगठन निर्माण र परिचालनबारे प्रशिक्षण दिनुभयाे ।

कार्यक्रममा प्रदेश कमिटी सदस्य अणराज जर्गामगर, पद्मा पाैडेल, दिलबहादुर घिसिङ्ग, छिरिङ्ग दाेर्जे पाख्रिन, नारायण सापकाेटा, खेमराज जर्गा मगर, शर्मिला विक, मदनकुमार दाहाल, जिल्ला कमिटी सदस्य राजकुमार तिमल्सिना,कमल राई, सरिता विक, मदनकुमार दुरूङ्गच्याङ्ग, बकैया गाउँपालिका अध्यक्ष गाेपाल दाहाल, उपस्थितिमा कार्यक्रमकाे पालिका कमिटीका अध्यक्ष चन्द्रबहादुर राईकाे अध्यक्षतामा भएकाे हाे । प्रशिक्षणमा पालिका कमिटी सदस्यहरू वडा कमिटीका पदाधिकारीहरू, जनसंगठन पालिका कमिटीका पदाधिकारीहरू, निर्वाचित जनप्रतिनिधिहरू गरि १ सय २५ जनाकाे सहभागिता भएकाे पालिका सचिव मनाेज नेगीले बताउनु भयाे । ।