Monday, October 3, 2022
More
  गृहपृष्ठसमाचारसंविधानको रक्षाका लागि गठबन्धनको जीत अपरिहार्य : प्रचण्ड

  संविधानको रक्षाका लागि गठबन्धनको जीत अपरिहार्य : प्रचण्ड

  - Advertisement -

  काठमाडौं | नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनमा गठबन्धनलाई भोट दिन आग्रह गरेका छन् ।

  ‘संविधान एवं सिंगो व्यवस्थाको रक्षा र सुदृढीकरणका लागि आगामी निर्वाचनमा गठबन्धनमा रहेका दलहरुको जीत अपरिहार्य भएको छ,’ आठौं संविधान दिवसका अवसरमा सोमबार शुभकामना सन्देश जारी गर्दै प्रचण्डले भनेका छन् । त्यसका लागि प्रतिगमन विरोधी अग्रगामी नेपालीलाई गठबन्धनमा रहेका दललाई विजयी गराई संविधान रक्षा एवं सफल कार्यान्वयनका लागि उनले अपिल गरेका छन् ।

  सिंहदरबारमा रहेको एकात्मक राज्य व्यवस्थाको केन्द्रीकृत शासन प्रणालीलाई नागरिकको घरदैलोमा पुर्याउने श्रेय पनि वर्तमान संविधानलाई जाने उनको भनाइ छ । ‘यसले नागरिकलाई ‘गाउगाउँमा सिंहदरबार’को अनुभूति गराएको छ,’प्रचण्डले भनेका छन् । ‘लामो संघर्ष र नेपाली जनताको त्याग र बलिदानको प्रतिफलका रुपमा वर्तमान संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रात्मक संविधान प्राप्त भएको हो । संविधानले मुलुकमा लोकतान्त्रिक गणतन्त्रलाई संस्थागत मात्र गरेको छैन, समानुपातिक, समावेशी, मौलिक हक, पहिचान र अधिकार लगायतका विषयमा अग्रगामी पनि छ,’ उनले भनेका छन् ।

  - Advertisement -

  एक उत्तर छोड्न

  कृपया आफ्नो टिप्पणी प्रविष्ट गर्नुहोस्!
  कृपया आफ्नो नाम यहाँ प्रविष्ट गर्नुहोस्

  Advertisingspot_img

  Popular posts

  My favorites

  I'm social

  50,000प्रशंसकजस्तै
  7,000अनुयायीहरूलाईपालन
  500अनुयायीहरूलाईपालन
  500ग्राहकहरुसदस्यता

  फेसबुक पेज लाइक गर्नुहाेस !